2. - Българи в чужбина
  3. Алания без Ивановците отстрани Ростов на Чавдар Янков и е на финал в Русия

Алания без Ивановците отстрани Ростов на Чавдар Янков и е на финал в Русия

След 0:0 в редовното време и продълженията се стигна до дузпи, при които отборът на Алания надделя с 6:5

Отборът на Алания (Владикавказ) отстрани Ростов в полуфинален сблъсък за купата на Русия, побеждавайки с дузпи 6:5, след 0:0 в редовното време и продълженията и се класира за финала, където го очаква московският гранд ЦСКА.

Иван Стоянов бе записан като резерва за своя тим, но така и не се появи на терена, докато Иван Иванов въобще не фигурираше в групата на Алания. Българският национал Чавдар Янков обаче започна като титуляр срещата за своя Ростов, който бе домакин в този полуфинал и остана на терена до 106-ата минута, в която бе заменен от Алексей Ребко.

Загубата лиши отбора на Ростов от участие в евротурнирите. Сериозен малшанс преследваше отборът на Чавдар Янков.Той бе по-активният тим на терена през цялото време, въпреки това от Алания успяха да удържат нулевото равенство и да триумфират при дузпите. На всичкото отгоре отборът от Владикавказ се класира служебно за полуфиналната фаза, благодарения на разформирования отбор на Сатурн. Ростов пък имаше нелеката задача да отстрани тима на Динамо (Москва) на четвъртфиналите.

Двата отбора бяха точни при първите пет изпълнения на дузпите, но  Антон Григориев реализира шестата дузпа за Алания, докато тунизиецът Анис Бусаиди пропусна за Ростов и сложи край на мечтите на домакините за финал и участие в европейските турнири.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0