2. - Българи в чужбина
  3. Александър Колев с нов силен мач за Геел

Александър Колев с нов силен мач за Геел

Българинът бе в основата за гола на своите при 1:1 срещу Аалст

Нов силен мач изигра българският младежки национал Александър Колев за белгийския втородивизионен Геел. Колев беше в основата на попадението на своя тим при визитата на Аалст, а също така беше и много активен, особено през втората част. Срещата обаче завърши 1:1, като 13 минути преди края на мача домакините изравниха.

В 53-ата минута Геел откри резултата чрез Кристоф Бертиенс, след като Александър Колев му свали топката с глава в наказателното поле, а защитата на Аалст не се ориентира. В 77-ата минута обаче Ставрос Глуфцис изравни.

Геел регистрира четвърто поредно равенство в първенството, но остава на 15-о място в класирането с общо 21 точки. Домакините от Аалст са на 10-о място в класирането с 28. Местната телевизия TV Oost Vlaandren включи Колев в топ 5 на кръга, което затвърждава постоянната му добра форма от есенния дял на първенството. 20-годишният нападател е следен от няколко клуба от Западна Европа, твърди вестник Газет ван Антверпен и нищо чудно да смени отбора си още до края на януари.
Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)