2. - Българи в чужбина
  3. Александър Тонев с първи гол за Лех при разгром над Ягелония

Александър Тонев с първи гол за Лех при разгром над Ягелония

Българинът игра 82 минути и вкара четвъртото попадение за победата с 4:1

Лех Познан постигна убедителна домакинска победа над Ягелония с 4:1 в двубой от седмия кръг на полското първенство и се изкачи на върха във временното класиране с 13 точки. Бившият футболист на ЦСКА – Александър Тонев, който защитава цветовете на Лех, вкара първия си гол с новия отбор. Той отбеляза последното четвърто попадение. Тонев изкара 82 минути в игра, след което бе заменен.

Останалите голове за Лех Познан бяха дело на Артьомс Рудвенс, който се отличи с хеттрик. Почетното попадение за Ягелония реализира Давид Плизга.

Лех Познан напълно заслужено стигна до този успех. Отборът контролираше положението през цялото време и напълно надигра съперника си. Домакините бяха отправили общо 14 удара, 10 от тях в очертанията на вратата, срещу само 2. Тонев и компания владееха и смазващ процент топката – 70%.

Първият гол в двубоя падна в 24-ата минута, когато Брума намери с прецизен пас Рудвенс. Въпреки че играчите на Лех превъзхождаха по всички показатели противника си, Ягелония все пак изравни малко по-късно с гола на Плизга.

В 57-ата минута обаче Рудвенс отново даде преднина на своите. Седем минути по-късно дойде и момента на Тонев, който напълно отчая гостите, а след само 120 секунди отново Рудвенс сложи окончателно точка на спора в тази среща.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)