2. - Българи в чужбина
  3. Амкар избегна директно изпадане с успех над шампиона (ВИДЕО)

Амкар избегна директно изпадане с успех над шампиона (ВИДЕО)

Пеев асистира за единствения гол пти победата над Зенит

Отборът на Амкар победи с 1:0 над шампиона Зенит в мач от XXIX кръг на руската Премиер лига и се спаси от директно изпадане. Сега за тима остава в последния кръг срещу Спартак (Москва) остава задачата да се измъкне и от плейофите за оставане в Премиер лигата.

Петър Занев и Георги Пеев започнаха като титуляри за Амкар срещу Зенит, а Захари Сираков остана неизползвана резерва. В 66-ата минута Пеев отстъпи мястото си на Бранко Йовичич, докато Занев игра цял мач. Единственото попадение в мача падна в 38-ата минута. При заучено изпълнение на пряк свободен удар Пеев подаде наляво и Александър Коломейцев неспасяемо стреля във вратата на Вачеслав Малофеев.

Това беше едва третата загуба на Зенит през сезона. Тимът от Санкт Петребург, който си гарантира титлата още в предишния кръг има 64 точки от 29 мача. Следват ЦСКА (Москва) и Краснодар с по 56, но и мач по-малко. Амкар, който записа шести пореден мач без загуба, е 11-и с 31 точки, на четири пред Урал и Уфа, които имат мач по-малко и заемат позиции, даващи право на участие в плейофите за оставане в елита. Арсенал (24) и Торпедо (23) за момента оформят зоната на изпадащите.