2. - Българи в чужбина
  3. Амкар изпусна Спартак (Москва), Пеев с асистенция

Амкар изпусна Спартак (Москва), Пеев с асистенция

Юношата на Локо (Сф) и Захари Сираков бяха титуляри срещу Спартак, Кушев се появи в игра в заключителната част на мача

Халфът на националния ни отбор Георги Пеев се отличи с асистенция при равенството 2:2 на Амкар Перм като гост на Спартак Москва в мач от 22-я кръг на руското първенство.

Пеев и Захари Сираков бяха титуляри и останаха на терена през всичките 90 минути. Капитанът на Амкар Мартин Кушев се появи за малко в заключителните минути на мача.

Гостите от Перм на два пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да задържат преднината си.

В 22-ата минута Митар Новакович разстреля вратаря на Спартак Москва с удар от около 30 метра. Столичани изравниха в 37-ата минута чрез Велитон. В 54-ата минута Амкар отново излезе напред в резултата.

Иван Черенчиков вкара за 2:1 след асистенция на Георги Пеев. В 76-ата обаче Ейдън Макгийди изравни за крайното 2:2.

След спечелената точка Амкар Перм заема 14-а позиция с 22 точки, но преди да са се изиграли всички останали двубои от кръга
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)