2. - Българи в чужбина
  3. Арка шокира шампиона Висла с 1:0 в "българското" дерби, Христов и Любенов играха

Полският шампион Висла (Краков) допусна срамна домакинска загуба с 0:1 от слабака Арка (Гдиня) в българското дерби в местната Екстракласа.

Полският шампион Висла (Краков) допусна срамна домакинска загуба с 0:1 от слабака Арка (Гдиня) в българското  дерби в местната Екстракласа.

Това стана в двубой от 19-ия кръг на полската лига. Единственото попадение в мача бе дело на Цибамба в 35-ата минута.

Домакините от Краков загатнаха с играта си, че се намират в сериозна игрова криза и трябва възможно най-бързо да излязат от нея, ако искат да успеят да защитят титлата си. Висла на практика загуби 6 точки, които можеше да спечели в първите си два шампионатни мача за новата година.

Българският нападател на домакините Георги Христов бе оставен от треньора Мачей Скоржа на резерната скамейка, а вместо него на терена като титуляр излезе основният реализатор на "армейците" Павел Брожек, който се завърна в игра след контузия.

Полският национал, както и младокът Патрик Малецки, който бе наказан и не взе участие в предишния мач на своя тим, обаче демонстрираха с играта си, че все още не са навлязли в оптимална форма.

Другият нападател на Висла Рафал Богуски също показа слабата форма. Той излезе титуляр и в предния мач с Белхатов, но не успя да се разпише.

Георги Христов влезе в игра в 63-ата минута, като зае мястото на костариканския халф Диаз. Мачей Скоржа пусна и чеха Томас Жиршак на мястото на словенския плеймейкър Кирм.

Определено Христов направи силни минути до края на мача и раздвижи играта на своя отбор, но това за съжаление не помогна на тима му да избегне загубата. Българинът изпусна 100-процентово положение, след като в 75-ата минута засече топката с глава след центриране на свой съотборник, но от два метра не успя да я вкара в опразнената врата.

За гостите от Гдиня Любчо Любенов - Хиената влезе като резерва в 93-ата минута, а Стойко Сакалиев изобщо не попадна в групата.

След този мач Висла успя да запази лидерската си позиция в класирането с 40 точки. Отборът на Скоржа може обаче да бъде изместен още в неделя, ако Легия (Варшава) вземе домакинския си мач с Одра (Вождислав).

Другата седмица Христов и компания гостуват на Ягиелония и трябва да постигнат задължителна победа.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)