2. - Българи в чужбина
  3. Астана на Мъри няма спирка в Казахстан

Астана на Мъри няма спирка в Казахстан

Тимът измъкна ценен успех срещу Ордабаси

Воденият от Станимир Стоилов - Астана записа седма поредна победа в първенството на Казахстан. Столичният тим победи с 1:0 у дома Ордабаси в мач от 22-ия кръг на казахстанското първенство.

Успехът за тима на Мъри дойде трудно, с гол в добавеното време на срещата. Асхат Тагиберген вкара единственото попадение в 93-ата минута. Българският нападател в редиците на гостите Преслав Йорданов бе заменен в 64-ата минута от Александър Гейнрих.

Така Астана завършва убедително на първото място в крайното класиране на редовния сезон с 54 точки. Тимът води със 7 пред втория Кайрат и вече с цели 13 пред третия Ордабаси.

Сега първенството се разделя на първа и втора шестица, като отборните в горната половина ще определят шампиона и участниците в евротурнирите, а тези в долната половина ще се борят за оцеляването си в елита.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)