2. - Българи в чужбина
  3. Бадема бележи за Университатя

Бадема бележи за Университатя

Университатя Крайова взе ценна победа с 2:1 като гост на Униреа Уржичени, като едно от попаденията за успеха реализира Емил Гъргоров.

С трите точки Крайова вече е на седма позиция и само веднъж не успя да запише победа в последните си пет мача за първенство. Вицешампионът от миналата година, и шампион от по-предния сезон Униреа се намира в сериозна криза, и е в зоната на изпадащите след 13-я кръг.

Дину Тодоран откри резултата за Униреа в 34-та минута, но два гола след почивката обърнаха тотално развоя на събитията и донесоха победата на Университатя. Емил Гъргоров изравни от дузпа в 51-та, като наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Ерсин Мехмедович в пеналта. Михай Дина се разписа в 81-та за успеха, след центриране на Овидиу Дянянае отдясно.

Емил Гъргоров игра цял мач за Университатя, докато друг бивш футболист на ЦСКА – Алекс Пицурка, бе на терена 68 минути. В следващия кръг Крайова приема Оцелул.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)