2. - Българи в чужбина
  3. Българин бележи за Купата на Малта

Българин бележи за Купата на Малта

Защитникът Петър Кюмюрджиев отбеляза за категоричен успех на неговия Керчем Аякс

Българският защитник Петър Кюмюрджиев вкара първото попадение за Керчем Аякс в среща от турнира за Купата на Малта. Керчем Аякс се наложи с 3:0 над Атард и продължава във втория кръг, мачовете от който ще се състоят между 24 и 26 октомври.

Бившият футболист на Славия, Локомотив (Пловдив) и Черноморец Кюмюрджиев откри резултата с техничен и неспасяем удар от свободен удар от 14 метра секунди след началото на второто полувреме. По-късно през второто полувреме младата надежда на Керчем- Андрю Мици, добави нови два гола и оформи крайното 3:0.

Във втория кръг Керчем гостува на отбора на Бирзебуджа Сейнт Питърс. Керчем Аякс играе в Лигата на Гозо, където тази година отново ще се бори за титлата. Но пък още в първия турнир за сезона- Купата на независимостта, отпадна на полуфинал.