2. - Българи в чужбина
  3. Българите в Израел само със загуби

Българите в Израел само със загуби

Българският национал Димитър Рангелов започна за първи път титуляр за Макаби Тел Авив и това стана в дербито на страната срещу Апоел, което обаче жълто-сините загубиха с 0:1.

Въпреки поражението Макаби (ТА) остава на 3-о място с 12 точки, а Апоел (ТА) се изкачи на 5-а позиция с 10.

Срещата беше изгледана от националния селекционер на България Лотар Матеус, който преди това беше на Уинтър стейдиъм в Рамат Ган и наблюдава местния отбор срещу Макаби (Нетания).

Според вестник "Йедиот Ахронот", "това явно няма да бъде годината на Макаби, които играха доста страхливо в един от най-важните си мачове изобщо".

Апоел поведе още в 3-ата минута, след като отне топката в центъра на терена. Бързата контра беше завършена от Захави, чийто диагонален удар не остави шансове за вратаря Лиран Щраубер.

Първата възможност пред Рангелов се откри в 36-ата минута. Реувен Атар дриблира между двама защитници и подаде на българина, чийто удар обаче мина край гредата.

Три минути преди почивката Рангелов имаше нова възможност. Той докопа топката, отбила се от стената при изпълнение на фаул, но пак стреля извън очертанията.

Нещастно се разви срещата за тримата българи в отбора на Апоел (Рамат Ган), който отстъпи с 0:1 на Макаби (Нетания). Единственото попадение за гостите падна в 3-ата минута на допълнителното време Ахмад Сабаа.

След този резултат Макаби (Нетания) излезе на 4-о място с 11 точки, с 5 по-малко от изненадващия лидер Апоел Ирони (Кирият Шмона).

Апоел (Рамат Ган) пък остава на предпоследното 15-о място с 1 точка. Тримата българи в отбора на домакините - Елин Топузаков, Димитър Телкийски и Крум Бибишков започнаха като титуляри, а единствено Телкийски беше заменен в 56-ата минута.

Една от най-добрите възможности за гол се откри за Бибишков в 3-ата минута, чийто диагонален удар от близко разстояние беше спасен от вратаря Карлос Ариаш.

Пет минути преди края на мача Тамир Фаура от отбора на Рамат Ган беше отстранен с червен картон заради груб фаул срещу африкански нападател на гостите от Нетания.

Телевизия One даде най-висока оценка на Топузаков от тримата българи - 7.0, която е и една от трите най-високи в отбора изобщо.

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0