2. - Българи в чужбина
  3. "Българският" Амкар (Перм) с нова победа

"Българският" Амкар (Перм) с нова победа

Отборът на Кушев, Пеев и Сираков 4-и в Русия

Отборът на българите Мартин Кушев, Георги Пеев и Захари Сираков Амкар (Перм) постигна нова победа в руското първенство. Амкар победи с 1:0 при гостуването си на Луч-Енергия (Владивосток) и окупира 4-ото място в руското първенство.

Тримата българи започнаха като титуляри и играха през целия мач, като единствено Георги Пеев бе заменен от тактическа гледна точка в 90-та минута. Мартин Кушев получи жълт картон в 81-ата минута.

Единственото попадение в срещата падна още  в 18-ата минута, а негов автор бе Иван Старков. Амкар има 44 точки в актива си, колкото и третия Динамо (Москва), но е с по-лоша голова разлика и мач повече. До края на първенството остават още 3 кръга, а Амкар ще играе в тях със Зенит (домакин), Том (гост) и Химки (домакин). Решителен за Амкар ще бъде двубоят със Зенит следващата неделя. Амкар е на точка пред шампионите, а евентуална победа ще им гарантира участие в евротурнирите.

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0