2. - Българи в чужбина
  3. Басил Божиков игра при успех на Касъмпаша

Басил Божиков игра при успех на Касъмпаша

Тимът победи Коняспор, където играе Димитър Рангелов

Васил Божиков, който игра пълни 90 минути за Касъмпаша, спечели българското дерби в турската Суперлига срещу Коняспор на Димитър Рангелов с 2:1. Двете попадения за домакините от Истанбул вкара швейцарският нападател Ерен Дердийок в 29-ата и в 32-ата минута, а в средата на второто полувреме Омер Али Шахинлер намали за Коняспор. Рангелов получи жълт картон за фаул в 49-ата минута, а в 70-ата беше заменен от Йомер Шишманоглу.

Детайлната статистика на турската Суперлига показва, че Васил Божиков е спечелил всичките си 3 единоборства в близост до своята врата, докато Рангелов е отправил за 70 минути четири удара, но всичките извън рамката на вратаря Рамазан Кьосе. Най-добрата възможност за него беше в 1-ата минута на добавеното време на първата част, когато в едно меле не успя да нанесе удар.

След тази победа Касъмпаша събра 26 точки след петия си пореден мач без поражение и се изравни с Галатасарай и Башакшехир, като трите състава разделят 4-6-о място. Коняспор остана едно място по-надолу с 23. Във втора дивизия Денизлиспор с Цветан Генков отстъпи с 1:3 при гостуването на Болуспор. Бившият нападател на Левски и Локомотив (София) игра пълни 90 минути, а с това поражение зелено-черните от Денизли са на предпоследното 17-о място с 13 точки, на 2 от зоната на оцеляването.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0