2. - Българи в чужбина
  3. Безгрешният Страхил Попов попадна в отбора на кръга в Турция

Безгрешният Страхил Попов попадна в отбора на кръга в Турция

Благоевградчанинът получи максимална оценка за представянето си при победата над Галатасарай

Българският защитник Страхил Попов попадна в идеалния отбор на кръга в турската Суперлига след отличния мач за Касъмпаша при успеха с 3:1 над Галатасарай в среща от 30-ия кръг. Попов, който не допусна грешки в защитен план срещу гранда и се отличи с много активно предствавяне в атака. Именно от негова атака стана и второто попадение в мача, което реално се оказа и голът, определил посоката на мача.

Страхил Попов влиза за втори път през тази пролет в идеалния отбор на кръга, посочван от Spor Haber и вестник Фотомач. Оценката му пък е четири звезди, което е максимума в турските медии. Андре Кастро откри резултата за Касъмпаша в 25-ата минута, а в 81-ата пак той се разписа и за 3:0. Португалският атакуващ полузащитник също влезе в идеалните 11 на кръга. Роденият в Благоевград футболист подаде на Тургут Шахин за 2:0 в 63-ата минута.

Останалите деветима са вратарят Волкан Бабаджан (Истанбул ББ), в защитата Симон Кяер (Фенербахче), Годфри Обоабона (Ризеспор) и Тиаго Пинто (Османлъспор). Полузащитниците са Рикардо Куарешма (Бешикташ), Райън Бабел (Бешикташ), Юмит Булут (Кайзериспор), а в атаката Вагнер Лав (Аланияспор) и Рикардо Вас Те (Акхисар Беледие).

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)