2. - Българи в чужбина
  3. Бихме Зенит с тактика, хвали се Благо Георгиев

Бихме Зенит с тактика, хвали се Благо Георгиев

„Хълк и Вицел не са направиха нищо особено”

Зенит е най-добрият отбор в Русия. С точната тактика обаче успяхме да победим в Санкт Петербург.

Това обяви капитанът на Терек Благой Георгиев след победата с 2:0 над шампиона късно в петък вечерта. С този успех тимът на българския халф увеличи серията си от победи на 5 и еднолично излезе начело в руската Висша лига. Преди мача двата отбора деляха първото място с по 16 точки.

Аилтон откри резултата в 85-ата мин, а в продължението на двубоя Лебеденко направи 2:0. През втората част за домакините дебютираха купените за общо 95 млн. евро бразилски нападател Хълк и белгийски халф Аксел Витцел.

“В Зенит са събрани страхотни футболисти и да тръгнеш да се надиграваш с тях, би било самоубийствено. Спазихме тактическите указания на нашия треньор Станислав Черчесов и това даде резултат.

Бяхме търпеливи и се борихме много на терена. Първият гол дойде след контраатака. При втория гол, откраднахме топката”, сподели Благо.

Той добави, че след влизането си на почивката Хълк и Вицел не са направили нищо особено. Следващата събота Терек приема Локо (М).

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)