2. - Българи в чужбина
  3. Благой Георгиев и Терек (Грозни) пропуснаха да вземат три точки в гостуването на Спартак (Налчик)

Българинът изигра поредните си пълни 90 минути при равенството на отбора си от 11-ия кръг на Висшата лига

Българският полузащитник и национал Благой Георгиев изигра поредните си 90 минути за своя Терек (Грозни) в гостуването на тима на Спартак Налчик от 11-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят между двата тима завърши при равенство 2:2, а освен че бе на терена по време на целия мач, нашият футболист подаде за първия гол и получи жълт картон.

Домакините от Спартак поведоха в 34-ата минута с гол на Захирович, но до почивката Терек достигна до пълния обрат, което стана благодарение на попадението на Маурисио и автогола на Леандро.

Крайното 2:2 бе оформено през втората част. Вторият гол за Спартак бе отбелязан от Концедалов в 71-ата минута.

След равенството Благой Георгиев и Терек Грозни са на 10-ото място с 12 точки. Спартак Налчик е 14-ти с 9.

В друг мач от кръга Рубин (Казан) надви с 4:1 Том Томск.

Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)