2. - Българи в чужбина
  3. Боруков с нов гол за Шефилд Уензди

Боруков с нов гол за Шефилд Уензди

Нападателят се разписа срещу Скънторп

Българският нападател Преслав Боруков вкара един гол, а също така имаше и още две ситуации да се разпише в контролата на Шефилд Уензди (до 23 години) срещу Скънторп Юнайтед, завършил 3:3. Домакините от Скънторп, които са в Лига 1, пуснаха на терена някои от титулярите в мъжете, а също така резерви и младоци.

Боруков се разписа за 2:2 в 64-ата минута след изпълнение на корнер. Топката попадна на бедрото му, той си я нагласи на десния крак и стреля мощно. Кълбото попадна в горната греда, тупна на голлинията, върна се в горната греда за втори път и вече спря в мрежата.

Само две минути по-рано домакините бяха повели в резултата за 2:1. Другите два гола за Шефирд Уензди Under 23 вкараха Нилсен и Стъбс. В последните пет минути на мача на терена за Кукумявките се появи и 17-годишният продукт на школата на Локомотив (Пловдив) Ияд Хамуд.
Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)