2. - Българи в чужбина
  3. Чавдар Янков с цял мач при загуба на Дуисбург

Чавдар Янков с цял мач при загуба на Дуисбург

Чавдар Янков игра пълни 90 минути за своя Дуисбург, но не успя да предотврати тежката загуба с 1:4 като гост на Кайзерслаутерн. Така след успеха на Арминия Билефелд по-рано днес Дуисбург изпадна от челната тройка във Втора Бундеслига, а след изиграването на следващите срещи може и да се смъкне доста след настоящото четвърто място. Това бе първо поражение за Янков и съотборниците му от началото на сезона.

Най-интересното на терена се случи през второто полувреме, но домакините откриха още през първото, когато в 27-та минута точен бе Мартин Амедик, който бе намерен след добро центриране в пеналта и грешка в отбраната на Франк Фаренхорст.

След почивката Кайзерслаутерн натисна и в рамките на 17 минути наниза три попадения. В 50-та Сидни Сам се озова сам срещу вратата на гостите и бе намерен добре от Ерик Йендришек, за да направи 2:0. В 57-та се разписа и самият Йендришек, а Адам Немец с индивидуална техника успя да препарира вратаря Том Щарке за четвърти път десет минути по-късно.

Крайният резултат оформи отново футболист на Кайзерслаутерн в 85-та минута. Родни си отбеляза автогол, и така направи загубата на Дуисбург поне почетна.