2. - Българи в чужбина
  3. Чорбаджийски направи дузпа за противника при загуба на Стал

Чорбаджийски направи дузпа за противника при загуба на Стал

Българинът бе титуляр за тима си срещу Погон

Бившият защитник на ЦСКА Божидар Чорбаджийски беше титуляр за Стал Миелец) който загуби с 0:2 гостуването си на Погон Шчечин от 12-ия кръг на полската Екстракласа. Българският футболист направи дузпата за втория гол в полза на Погон.

Стал имаше възможност да се измъкне от дъното в класирането, но наивни грешки провалиха тима. В 42-ата минута вратарят Михал Глива изби топката в краката на Лука Захович и словенецът откри резултата. В началото на втората част Чорбаджийски се опита да заеме по-добра позиция от Захович в наказателното поле, но го удари в лицето и това му донесе жълт картон, а домакините получиха дузпа, която Камил Дригас реализира.

Стал не създаде нито едно чисто голово положения за целия мач и закономерно загуби. Поражението е седмо за отбора от 12 изиграни двубоя. Тимът на Чорбаджийски има 9 точки, колкото и последният Подбескидзе.

Начело в Полша е Легия (Варшава) с 26 точки, пред Ракув с 24. Трето и четвърто място заемат Шльонск (Вроцлав) и Гурник (Забже) с по 20 точки.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0