2. - Българи в чужбина
  3. Димитър Макриев донесе победата на Ашдод

Димитър Макриев донесе победата на Ашдод

Българският нападател Димитър Макриев донесе първата победа на своя тим Ашдод в новото израелско първенство. В среща от втория кръг Ашдод се наложи с 1:0 над Апоел (Хайфа) като гост.

Макриев се разписа в 78-ата минута след подаване в коридор между двама бранители на Рахамим Чукул. Ашдод има 4 точки, както и Апоел (Беер Шева), като двата отбора си поделят 3-4 място след днешните мачове. Попадението е второ за Макриев, който в 1-ия кръг донесе точката 1:1 у дома с Бней Йехуда.

Игор Томашич игра пълни 90 минути за Макаби (Тел Авив) при успеха с 2:0 като гост над Апоел (Петах Тиква). Попаденията за отбора на хърватина с български паспорт паднаха в последните 15 минути на първото полувреме. Макаби Тел Авив и Макаби (Хайфа) са с по 6 точки на първите две места в класирането.