2. - Българи в чужбина
  3. Динамо (М) загуби от съгражданите от Спартак

Динамо (М) загуби от съгражданите от Спартак

Националът Станислав Манолев започна срещата като титуляр

Динамо (Москва) загуби градското дерби от Спартак с 1:2 в среща от втория кръг на руското първенство. Националът Станислав Манолев започна двубоя като титуляр и остана на терена до 67-ата минута.

Артьом Дюзба донесе победата за Спартак. Той вкара и двата гола. Александър Кокорин беше точен за Динамо.

Резултатът бе открит от домакините още във втората минута, когато след едно центриране и последвало разбъркване в наказателното поле Кокорин успя да прати топката в мрежата. В 17-ата обаче Дзюба се възползва от грешно излизане на вратаря Роман Березовски и го изпревари за 1:1. В края на полувремето Динамо отбеляза гол, който обаче бе отменен.

В началото на втората част Дзюба вкара втория си гол, с което и донесе победата на Спартак. След центриране на Дмитри Комбаров нападателят стреля с глава, но вратарят изби. При последвалата добавка обаче Дзюба не сбърка.

Така Спартак записа втора поредна победа и е един от трите отбора с пълен актив от шест точки след първите два кръга. Другите са Зенит (Санкт Петербург) и ЦСКА (Москва). Тимът на Манолев пък остава с три, след разгромната победа със 7:3 над Ростов в първия кръг.