2. - Българи в чужбина
  3. Динамо смаза Терек, Благо с гол и асистенция

Динамо смаза Терек, Благо с гол и асистенция

Отборът на Динамо (Москва) продължава с борбата си за титлата в Русия, след като днес размаза тима на Терек (Грозни) с 6:2. Срещата се игра на стадион „Арена Химки” и бе от програмата на 20-ия кръг на Премиер лигата.

Българският национал Благой Георгиев изигра поредния си невероятен мач с екипа на гостите, но усилията му не стигнаха дори за почетна загуба, след като отбраната на Терек не приличаше на нищо в този сблъсък.

Мачът стартира отлично за гостите, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, след като Благо Георгиев изведе Евертон на добра позиция, а бразилецът не се поколеба да открие сметката си за сезона.

След гола столичани натиснаха здраво и в 29-ата минута Воронин възстанови статуквото, а 6 по-късно Курани даде преднина на Динамо. В самия край на полувремето, в даденото от рефера продължение, Семшов даде спокойствие на домакините, разписвайки се за 3:1.

През втората част доминацията Динамо продължи и 3 минути след подновяването на играта Юсупов бе точен за 4:1. В 84-ата минута Семшов вкара за разгромното 5:1, а в следващата атака Благо Георгиев намали на 2:5 с фантастично попадение. Българинът овладя на гърди една топка на границата на наказателното поле и с хубав удар я прати под гредата на Шунин. Крайното 6:2 пък оформи Самедов в даденото от съдията продължение.

След успеха домакините се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 38 точки, на 3 зад лидера ЦСКА, но и с мач повече. Гостите от Терек пък са 10-и с 22 пункта.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)