2. - Българи в чужбина
  3. Динамо (Загреб) на Ивайло Петев стартира с разгром над Мура

Динамо (Загреб) на Ивайло Петев стартира с разгром над Мура

Петев обаче отказа да демонстрира кой знае какво самочувствие

Динамо (Загреб) на българския треньор Ивайло Петев стартира поредицата от летни контроли с убедителна победа с 4:0 над словенския Мура (Мурска Собота), който сега се върна във втора дивизия след фалита.

Самият Петев обаче отказа да демонстрира кой знае какво самочувствие и заяви, че не би нарекъл играта на тима си отлична, а по-скоро добра. Завърналият се от наем в турското първенство чилиец Хуниор Фернандес откри резултата в 7-ата минута, а до 22-ата стана 3:0. Най-напред босненският супер-талант Армин Ходжич покачи на 2:0, а защитникът на Мура- Пучко, си вкара автогол. Крайното 4:0 оформи косоварският защитник Амир Рахмани в 66-ата минута.

"Доволен съм от всичко, което работихме до момента, което заложихме като задачи в мача. Смятам, че демонстрирахме добро тичане, добро темпо и в двете полувремена. През първото полувреме бяхме по-ефективни, след като вкарахме три гола и пропуснахме още няколко. Разбира се, имаме и пропуски в играта, така че наричам мачът добър, но не и отличен, заяви Петев след мача.

Попитан как вижда играта на дебютантите чехът Ян Лецякс и косоварът Амир Рахмани, а Петев се изказа ласкаво: Да, и двамата се включиха доБре. Доволен съм, а Рахмани си вкара и първото попадение.

Завърналият се Хуниор Фернандес изглежда доста обещаващо в атаката: "Всеки наш играч е важен, още повече такъв, като него. Но на първо място е важен отборът, заяви Петев. Доволен съм от отношението на този футболист в мача с Мура, от влагането му.

Хората на Петев ще изиграят още три контроли по време на лагера си в Словения. Те са с руския Тосно на 4-и юли, с Ворскла Полтава (Украйна) на 7-и и с чешкия Словачко на 8-и юли.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)