2. - Българи в чужбина
  3. Домовчийски с 22 минути игра при загуба на Херта

Домовчийски с 22 минути игра при загуба на Херта

Българският нападател на немския елитен Херта Валери Домовчийски игра 22 минути при загубата от Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:2, в двубой от втория кръг на Бундеслигата.

Домакините от Гладбах, които се подсилиха стабилно през лятото, бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено се поздравиха с престижната победа. Гостите от Берлин пък за пореден път показаха, че имат проблеми при вкарването на голове, след като двамата основни нападатели на "Старата госпожа" Андрей Воронин и Марко Пантелич напуснаха през лятото.

Роел Броуверс изведе напред в резултата Борусия (Мьонхенгладбах) след като в засече с глава центриране на свой съотборник. Домакините удвоиха преднината си в 52-ата минута, след като Карим Матмур се възползва от отличен пас на ветерана Оливер Ньовил.

Гостите от Берлин все пак успяха да вкарат почетен гол, благодарение на Гойко Качар в 53-ата минута. В 68-ата минута Валери Домовчийски влезе в игра на мястото на Артур Вихнярек, но така и не успя да се разпише.

След този двубой, отборът на Гладбах заема 3-ото място в Бундеслигата с актив от 4 точки, докато Херта е на 8-а позиция с 3 точки.