2. - Българи в чужбина
  3. Две асистенции за Попето при успех над Живко Миланов и Пламен Николов в Русия (ВИДЕО)

Първа победа за Кубан през новия сезон след 2:1 над Том Томск

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов изигра силен мач и остана през всичките 90 минути при първата победа на Кубан за новия сезон в Русия. Попето се отличи с асистенции и при двата гола за 2:1 като гост над Том Томск. В редиците на домакините цял мач се подвизаваха българските бранители Живко Миланов и Пламен Николов.

Втората среща от втория кръг в Премиер лигата започна чудесно за гостите от Кубан. В 6-ата минута Ивелин Попов даде диагонален пас с едно докосване за Балде, централният бранител Омелянчук фатално се размина с топката при опита да изчисти и Балде овладя зад гърба му и се разписа по диагонала за 1:0.

В 13-ата минута пак Попето пусна вдясно за арменеца Йозбилиз, той си нагласи на левия крак и завъртя с фалц в далечния ъгъл за 2:0.
В средата на първата част централният защитник на Кубан – Ксандао бе пожален от съдията и получи само жълт картон, след като изрита откъсващ се играч на Том. От прекия свободен удар обаче Панченко изпълни перфектно и намали на 1:2.

До края имаше много време, но Кубан се затвори и изпусна няколко положения на контра, а Том пак изпита старите проблеми с реализирането на голове и загуби мача.

В средата на втората част за Кубан в игра се появи и ексцентричният Джибрил Сисе, който тресна напречната греда след грешка на домакините в отбрана.

Първата победа на Кубан изведе тима поне временно до второ място в таблицата с 4 точки, а Том е последен след загуби в първите си две срещи.

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)