2. - Българи в чужбина
  3. Фенербахче разпиля Касъмпаша, Сърмов слаб, Хичо не играе

Фенербахче разпиля Касъмпаша, Сърмов слаб, Хичо не играе

С хеттрик на Мамаду Нианг Фенербахче размаза Касъмпаша с 6:2 като гост в среща от 6-ия кръг на турската Суперлига.

С хеттрик на Мамаду Нианг Фенербахче размаза Касъмпаша с 6:2 като гост в среща от 6-ия кръг на турската Суперлига.

Единствено халфът Георги Сърмов от българите в Касъмпаша игра, но той беше сред най-слабите на терена и логично получи оценка 0, както и още трима в неговия отбор, предаде БТА. Сърмов и партньорът му в средата на терена Хюсеин нямаха никакъв шанс срещу развилнелите се Емре Бельозоглу и Андре Сантош, както и бразилеца Алекс, който игра като трети вътрешен полузащитник.

Другият наш в тима на Касъмпаша - Николай Димитров, не се появи на терена. След изиграването на всички мачове от 6-ия кръг начело остава Бурсаспор на вратаря Димитър Иванков с 15 точки от пет мача, както и предстоящо решение за прекратения двубой с Газианпеспор.

На второ място с 13 точки и съперникът на ЦСКА в Лига Европа Бешиктащ, следван от Галатасарай с 12. Фенербахче събра 10 точки и се изкачи на 6-то място, а Касъмпаша остана на последното 18-о място с 2.

Любимият отбор на министър-председателя на Турция Реджеп Тайип Ердоган малко изненадващо поведе в резултата още в 6-ата минута чрез Шахин, след което обаче Алекс изравни от дузпа в 15-ата. Шест минути по-късно с далечен удар Емре направи 2:1, а Мамаду Нианг отбеляза първото си попадение в мача в 24-ата.

Ерсен Мартин, голмайстор на турското първенство преди четири сезона, върна интригата три минути след тома за 2:3. След почивката обаче Фенербахче не остави никакъв шанс за далеч по-скромните си противници и им набута още три гола - два на Нианг и един на Алекс
Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0