2. - Българи в чужбина
  3. Галин Иванов дебютира при загуба на Арминия в Котбус

Галин Иванов дебютира при загуба на Арминия в Котбус

Бившият халф на Славия с полувреме игра, тимът от Билефелд загуби с 1:2

Българският полузащитник Галин Иванов дебютира с полувреме игра за своя Арминия Билефелд, който претърпя поражение с 1:2 в гостуването си на Енерги Котбус от 19-ия кръг на Втора Бундеслига.

Бившият отбор на Станислав Ангелов обаче демонстрира нагледно на халфа колко труден ще бъде престоят му в Германия, след като спечели с попадения на Крушка, разписал се от дузпа 12-ата минута и пропуснал една в 65-ата, и на Петерсен в 79-ата, който реализира третия отсъден 11-метров наказателен удар в полза на домакините.

Галин Иванов се появи на почивката, в 62-ата минута неговият съотборник Болман изравни, а после бе изгонен за втори жълт картон и така тимът на българина остана с човек по-малко и загуби срещата.

След поражението Арминия остана на последно място във временното класиране с едва осем спечелени точки от 19 мача, на цели десет от спасителната зона. Енерги пък се изравни по точки с третия в подреждането Дуисбург.