2. - Българи в чужбина
  3. Галин Иванов извън групата на Арминия при измъчено равенство срещу един от лидерите

Българинът не бе включен в групата на тима при равенството 2:2 срещу Бохум

Българският нападател Галин Иванов, който е с контузия, не попадна в групата на Арминия Билефелд при домакинското равенство на тима с амбициозния Бохум, който е един от фаворитите за връщане в Първа Бундеслига. Мачът завърши 2:2, а по този начин бе прекъсната серията на гостите от осем поредни победи в шампионата.

Бохум поведе в 15-ата минута с гол на Айдън, но домакините изравниха преди изтичането на първата част чрез Куанер.

През второто полувреме гостите отново излязоха с гол напред в 73-ата минута, когато отново Айдън се разписа, но малко преди края на двубоя Дабровски бе изгонен и остави Бохум с човек по-малко.

Изравнителното попадение за Арминия падна минута преди края на редовното време, а точен за тима на Галин Иванов бе Апиа.
След равенството Бохум заема третата позиция с 41 точки, а Арминия продължава да е на дъното с едва 9, на цели 13 от спасителното 15-о място.