2. - Българи в чужбина
  3. Георги Костадинов помогна на Арсенал да спре Зенит

Георги Костадинов помогна на Арсенал да спре Зенит

Българинът изведе тима си с капитанската лента

Арсенал Тула и Зенит Санкт Петербург направиха 0:0 в мач от 16-ия кръг на руското първенство. Българският национал Георги Костадинов започна като титуляр за домакините и бе с капитанската лента. Той изигра силен мач срещу един от грандовете в руския футбол.

За Жоро Костадинов това беше втори двубой след завръщането му от контузия. Доскоро бившият играч на Берое и Левски се възстановяваше от скъсан минискус. Днес той изигра пълни 90 минути, като не допусна почти никакви грешки.

И двата отбора имаха възможности да отбележат попадение, но не успяха да се възползват. В 5-ата минута Костадинов попречи на звездата на гостите Артьом Дзюба да отбележи. През втората част родния национал получи жълт картон. Иначе Зенит имаше по-чистите шансове за гол в двубоя, но не успя да спечели срещата.

След това равенство, тимът на Зенит остава временен лидер с актив от 32 точки, докато Арсенал Тула е 13-и в таблицата 14 пункта.

В следващия кръг от руската Премиер Лига, Георги Костадинов и неговият Арсенал имат визита на Динамо Москва.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0