2. - Българи в чужбина
  3. Георги Пеев бе изгонен, Амкар взе точка

Георги Пеев бе изгонен, Амкар взе точка

Българският халф се скара със съдията и видя червения картон

Българинът Георги Пеев бе изгонен, а неговият Амкар (Перм) успя да вземе точка от гостуването си на Волга след 0:0 в дербито на закъсалите от 26-ия кръг в руската Премиер лига. По този начин двата тима останаха с еднакви точки в класирането и се приближиха до целта – оцеляване в елита.

Волга и Амкар изиграха безличен мач, който ще се запомни с двата червени картона в него. В антигеорои се превърнаха Георги Пеев и Бондаров от домакините, които бяха изгонени. Захари Сираков не игра за Амкар.

Пеев си изкара червения картон изключително глупаво. В 75-ата минута той извърши едно нарушение и съдията му показа жълт картон. Нервите на българина не издържаха и той започна да спори с рефера. Репликите обаче не се понравиха на съдията и той без да се чуди вдигна втори жълт и съответно червен картон. Бондаров пък бе изгонен в последната минута също след втори жълт картон.

След това 0:0 Амкар и Волга събраха по 24 точки в таблицата и са съответно на 12-та и 13-та позиция. От опасната зона ги делят 5 точки.

В друг мач от 26-ия кръг в Русия Ростов спечели с 1:0 домакинството си на друг застрашен от изпадане отбор – Криля Советов. Единственият гол за Ростов вкара Смолников 4 минути преди края.

Така Ростов вече има 28 точки и е 8 над изпадащите, докато Криля Советов остана с 22 и ще се бори със зъби и нокти да запази спасителната 14-та позиция.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)