2. - Българи в чужбина
  3. Глушаков блести при разгромен успех на Ахмат

Глушаков блести при разгромен успех на Ахмат

Тимът от Грозни не подцени съперника и лесно стигна до победата. В слеващия кръг Ахмат ще се изправи срещу Зенит

Бившият руски национал Денис Глушаков вкара два гола за Ахмат, който разгроми с 5:1 втородивизионния Луч в мач от 1/8-финалите за Купата на Русия. Тимът от Грозни не подцени съперника и лесно стигна до победата. В слеващия кръг Ахмат ще се изправи срещу Зенит.

До средата на първото полувреме домакините водеха с 2:0 след поопадения на Аблайе Мбенг и Вилкер Анхел от дузпа. Никита Саламатов върна един гол за Луч, но Конрад Михалак и на два пъти Глушаков оформиха изразителния успех на Ахмат.

В друг мач от 1/8-финалите Шинник елиминира Нижний Новгород след дузпи. В редовното време гостите от Ярославъл поведоха с 2:0 благодарение на Дмитрий Самойлов и Александър Ектов преди почивката, но Владимир Хозин намали, а отново той прати мача в продължения с гол в 90-ата минута.

В допълнителните 30 минути не се случи нищо интересно, а при дузпите футболистите на Нижний Новгород не реализираха нито една. В слеващия кръг Шинник ще играе срещу Урал.