2. - Българи в чужбина
  3. Гройтер Фюрт сломи Енерги в "българското" дерби

Гройтер Фюрт сломи Енерги в "българското" дерби

Гройтер Фюрт успя да победи като гост Енерги (Котбус) с 3:1 в "българското" дерби от Втора Бундеслига на Германия. Защитникът Асен Караславов игра цял мач за Гройтер Фюрт и се представи отлично.

Българинът от Енерги Станислав Ангелов също остана на терена 90 минути и получи жълт картон.

Домакините от Енерги започнаха по-активно и поведоха в резултата в 16-ата минута благодарение на китаеца Шао. След това обаче, гостите от Гройтер тотално разнищиха своя противник.

Енерги остана с човек по-малко на терена, след като в 36-ата минута бе изгонен Бженска. От това разбира се се възползваха гостите, които с голове на Агалуи в 38-ата и 44-ата минута обърнаха резултата.

Крайното 3:1 в полза на Гройтер оформи Хасеми Нобакт в 63-ата минута. След три изиграни кръга във Втора Бундеслига, Енеги заема 7-ото място в класирането с актив от 4 точки, докато Гройтер е на 4-а позиция с 6 точки.