2. - Българи в чужбина
  3. Ивелин Попов избухна за победа над Галатасарай (видео)

Ивелин Попов избухна за победа над Галатасарай (видео)

Газиантепспор се наложи с 4:2, „лъвовете” с два червени картона

Отборът на Ивелин Попов – Газиантепспор – напълно почерни домакинството на Галатасарай в двубой от осмия кръг на турското първенство. „Лъвовете” загубиха с убедителното 2:4, а българският национал игра цял мач за своите и вкара втория гол.

Мухамет Демир, Орхан Гюл и Ченк Тосун вкараха останалите голове, а попаденията за истанбулския гранд бяха дело на Селчук Инан и Йохан Елмандер. Крахът за Галатасарай бе пълен и завърши срещата с девет души след червените картони на Сервет Четин и Шабри Шариоглу.

Футболистите на Газиантеп бяха по-активни и търсиха повече победата. Те владееха топката 53% и бяха отправили общо 15 удара към вратата на домакините. Въпреки това срещата не започна добре за тях и още в 7-ата минута Инан откри резултата.

Последваха силни минути за гостите и логичното си случи в рамките на само 4 минути. Тогава в 33-ата минута Демир изравни, а след него Попов покачи на 2:1, като преднината се запази до края на почивката. Съставът на Фатих Терим обаче се оттгели с десет души към съблекалните, защото Четин получи директен червен картон.

През второто полувреме домакините обаче показаха, че въпреки численото превъзходство на противника си не се предават и следе около 20 минути игра възстановиха равенството с попадение на Елмандер.

Радостта обаче бе кратка. Влезлият като резерва Гюл се възползва от грешка и попари „лъвовете” за 3:2. След това играта се накъса, нарушенията зачестиха и картоните заваляха един след друг. В 79-ата минута Шариоглу си изпроси втори жълт картон и напълно отчая своите. В самия край на срещата Тосун вкара четвъртия гол и сложи точка на този мач.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)