2. - Българи в чужбина
  3. ИЗВЪНРЕДНО: Млад българин дебютира във Висшата лига

ИЗВЪНРЕДНО: Млад българин дебютира във Висшата лига

Индиана Василев игра 23 минути за Астън Вила

Астън Вила стигна до точка при гостуването си на Брайтън. Срещата завърши 1:1, а в нея дебют на вратата направи новото попълнение на бирмингамци Пепе Рейна. Двубоят се превърна в дебют и за 18-годишния талант с български корени Индиана Василев, който влезе в 67-ата минута на мястото на Трезеге. Брайтън поведе с попадение на Тросар в края на първото полувреме, а Джак Грийлиш изравни 15 минути преди края.

Мениджърът на гостите Дийн Смит искаше да види от отбора си реакция след разгрома с 1:6 от Манчестър Сити преди седмица и бе направил пет промени. Рейна бе на вратата и изигра силен мач. Испанецът нямаше какво да направи при попадението на Тросар, но демонстрира класа, когато към края направи отлично спасяване при воле Нийл Мопей.

Грийлиш отново бе лидерът на Вила. 24-годишният халф пропусна добра възможност да се разпише през първата част, но изравни след почивката след деветия си гол от началото на сезона.

Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО