2. - Българи в чужбина
  3. Караславов бе цял мач резерва при нов успех на Гройтер Фюрт

Караславов бе цял мач резерва при нов успех на Гройтер Фюрт

Галин Иванов се появи в игра през втората част за своя Арминия, който най-сетне спечели

Българинът Асен Караславов изгледа от резервната скаймейка разгромната победа на своя Гройтер Фюрт с 4:1 над Оберхаузен в среща от предпоследния кръг на Втора Бундеслига. Бившият бранител на Славия не се появи на терена, а въпреки победата на Гройтер, тимът на българина и след този кръг не успя да се добере до третата позиция, която е заемана от Бохум.

Гройтер водеше с 2:0 на полувремето, а след подновяването на играта достигна до още две попадения. Почетният гол за Оберхаузен пък дойде в заключителните десет минути на двубоя.

Така Гройтер Фюрт ще се надява на грешка на Бохум в последния кръг, а също така ще трябва да спечели домакинството си на Фортуна Дюселдорф, за да се добере до третото място, което ще му осигури участие в два плейофни мача със завършилия на 16-ото място в Първа Бундеслига.

Галин Иванов пък влезе в 66-ата минута при победата на Арминия Билефелд с 2:1 в домакинството на тима на Карлсруе. Тимът на бившия футболист на Славия отдавна изпадна от Втора Бундеслига, но все пак днес записа четвърта победа от началото на сезона, която му осигурява актив от 19 точки.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0