2. - Българи в чужбина
  3. Костадин Гаджалов влезе като резерва при победата на ФК Дънди над Килмарнък

Костадин Гаджалов влезе като резерва при победата на ФК Дънди над Килмарнък

Българският защитник Костадин Гаджалов се появи като резерва при победата на ФК Дънди с 1:0 над Килмарнък в среща от 23-ия кръг на шотландската Висша лига

Българският защитник Костадин Гаджалов се появи като резерва при победата на ФК Дънди с 1:0 над Килмарнък в среща от 23-ия кръг на шотландската Висша лига. Гаджалов влезе на мястото на Джеймс Макпейк в 74-та минута. Победата дойде от дузпа в 19-ата минута, която беше отсъдена заради събаряне на Мануел Паскали от Джим Макалистър. Грег Стюърт не остави шансове на вратаря Крейг Самсън и вкара единствения гол в мача.

След този успех Дънди има 29 точки от 23 мача и заема 7-ата позиция в класирането. Пред тях е Сейнт Джонстън с 32 точки и мач по-малко, а явно тези два отбора ще спорят за място в топ 6. Гаджалов премина тази зима от българския втородивизионен Добруджа 1919, а срещу Абърдийн преди седмица за първи път започна като титуляр.

Селтик, за който не играе Александър Тонев заради наказание, размаза с 4:0 като домакин Мадъруел и се върна на 1-ото място в класирането. Детелините събраха 48 точки и са с 1 повече от Абърдийн, който има и мач повече. Българското крило пък ще се върне в игра в края на месеца, когато изтима санкцията му.