2. - Българи в чужбина
  3. Кубан с Манолев смачка Локо, Попето не успя да помогне на Спартак при изненадваща домакинска загуба от Урал (ВИДЕО)

Националите ни с по 90 минути в Русия

Българският национал Станислав Манолев записа 90 минути за Кубан (Краснодар) при разгрома 6:2 над Локомотив (Москва) в 14-ия кръг на руската Премиер лига. Домакините отбелязаха пет гола още преди почивката. Две от попаденията бяха дело на Лоренсо Мелгарехо, а с по едно се отличиха Владислав Игнатиев, Игор Армаш и Сергей Ткачев. След почивката „железничарите” върнаха два гола чрез Бай Умар Ниас и Александър Коломейцев. В добавеното време Кубан отбеляза шести гол във вратата на противника благодарение на рикошет в краката на Роман Шишкин след изстрел на Игнатиев.

Манолев действа безкомпромисно в отбрана, като на два пъти извърши нарушение срещу Майкон, но не беше санкциониран от рефера.

С успеха Кубан се изкачи до 13-ото място във временното класиране, но остана в зоната на плейаута. А загубата на Локомотив е най-голямата в историята на клуба в руския шампионат.

Ивелин Попов не успя да помогне на Спартак (Москва) при домакинската загуба с 0:1 от Урал Екатеринбург, дошла след гол на Герсон Асеведо в 80-ата инута.

Началото на срещата закъсня с 10 минути заради забавяне в телевизионното излъчване.

В добавеното време на първата част воле на Попов мина на сантиметри от гредата. Ивелин беше много активен, но играта не му спореше.

Урал нанесе своя удар 10 минути преди края, когато Герсон Асеведо завърши успешно контраатака. Две минути по-късно голмайсторът удари топката след съдийски сигнал и получи втори жълт картон. Въпреки че довърши мача с човек по-малко, гостите удържаха победата и се приближиха само на точка от Спартак, който остана 5-и в таблицата вместо да се изравни със Зенит.