2. - Българи в чужбина
  3. Кубан с Попето и Манолев взеха точка от Локомотив в Москва

Кубан с Попето и Манолев взеха точка от Локомотив в Москва

ЦСКА (Москва) с класика над Рубин, Благо и Жоро Миланов не играха

Българските национали Станислав Манолев и Ивелин Попов играха за Кубан при равенството 1:1 като гост на Локомотив (Москва) в мач от предпоследния 29-и кръг на руската Премиер лига.

Манолев започна от първата минута и остана на терена до края на мача, а Попов влезе като резерва в 60-ата минута на мястото на Артур Тлисов.

Ибрахима Балде откри резултата за гостите от Краснодар в 22-ата минута. Малко преди края на редовното време Мануел Фернандес изравни и оформи крайното 1:1. Преди това Локомотив бе останал с човек по-малко на терена след директен червен картон на Байе Омар Ниасе.

След равенството Кубан остава десети с 33 точки, Локомотив е седми с 43.

В друг мач от кръга ЦСКА (Москва) победи Рубин с 3:0, но българите Георги Миланов и Благой Георгиев останаха извън групата на двата тима.

Два гола на Зоран Тошич в 43-ата и 54-ата минута и един на Роман Емеренко в 59-ата минута донесоха победата на домакините от Москва.

С успеха си ЦСКА се върна на второто място в класирането с актив от 59 точки. Рубин е пети с 47 и е на две точки от зона Лига Европа.ь