2. - Българи в чужбина
  3. Кубан се измъчи у дома срещу Амкар (+ВИДЕО)

Кубан се измъчи у дома срещу Амкар (+ВИДЕО)

Ивелин Попов игра 90 минути при победата на тима от Краснодар

Ивелин Попов игра 90 минути за Кубан при домакинската победа с 1:0 над състава на Амкар в IV кръг на руското първенство. Още двама българи играха в мача, но за състава на гостите. Захари Сираков започна като титуляр за Амкар, но бе заменен в 68-ата минута. Георги Пеев влезе в игра в 74-ата минута, а третият българин в отбора Амкар – Петър Занев, остана на резервната скамейка.

Домакините владееха повече топката, но стабилната игра на Амкар в защита не позволи на Кубан да стигне до гол. Нигериецът Фегор Огуде получи червен картон в 64-ата минута, оставяйки гостите от Амкар с десет човека.

Единственият гол в срещата падна във втората минута от добавеното време, а негов автор бе влезлият като резерва румънец Георг Букур. След победата Кубан се изкачи на 6-а позиция във временното класиране с 8 точки, а Амкар е на 14-о място с 1 точка.

В друга среща от четвъртия кръг в Русия Терек се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Мордовия.