2. - Българи в чужбина
  3. Лестър се разправи с Кристъл Палас

Лестър се разправи с Кристъл Палас

Александър Тунчев игра през първото полувреме за победата с 2:1

Лестър победи Кристъл Палас като гост в първия двубой от 25-ия кръг на Чемпиъншип. Срещата завърши 2:1, а българският бранител Александър Тунчев игра през първото полувреме за победители и бе сменен след почивката.

Тимът на Лестър поведе с 2:0 до 37-ата минута, но в края на частта гостите успяха да върнат едно попадение и оставиха развръзката за второто полувреме.

Първият гол падна в 19-ата минута. Ниел Дан получи топката на границата на наказателното поле и с плътен шут я прати в долния десен ъгъл на вратата. В 37-ата Бамба зесече с глава центриране в пеналта и от непосредствена близост удвои преднината.

Отговорът на гостите обаче не закъсня и в 41-ата минута, когато Джонатан Пар изпрати топовен удар в горния десен ъгъл.

Петнадесет минути преди края на срещата влезлият като резерва за Лестър Хауърд получи червен картон. Футболистите на Кристъл Палас обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство и загубиха, въпреки че създадоха много голови положения.