2. - Българи в чужбина
  3. Любенов би Мицански в "българското" дерби в Полша

Любенов би Мицански в "българското" дерби в Полша

Любомир Любенов победи Илиян Мицански в българското дерби на полската Първа лига. Отборът на Любенов - Арка Гдиня, се наложи с 2:0 като гост над Загленбе Любин, за който цял мач игра Илиан Мицански.

Любенов се появи в 54-ата минута на мястото на Марчин Вахович и подаде за второто попадение за своя тим.

Арка откри резултата три минути преди почивката благодарение на Пшемислав Тритко, а в 84-ата Бартош Лава оформи крайното 2:0.

В четирите си мача до тук двата отбора бяха инкасирали само поражения, но победата изведе Арка на 13-а позиция с три точки. Загленбе остава на последното 16-о място без нито една точка.