2. - Българи в чужбина
  3. Макриев бележи две дузпи за победа на Неа Саламина

Макриев бележи две дузпи за победа на Неа Саламина

Димитър Макриев вкара два гола от дузпи при победата на Неа Саламина с 3:1 над Паралимни в мач от 10-ия кръг на кипърското първенство по футбол. Българският нападател отбеляза две бързи попадения още в началните минути.

Макриев откри от дузпа в 9-а минута, а 5 по-късно за втори път се разписа от бялата точка. Ганаецът Крис Диксън намали за Паралимни в 15-а минута, а испанецът Педрито вкара трети гол за Неа Саламина в 78-а минута. Бившият халф на Славия Веселин Марчев започна като титуляр за Неа Саламина, но бе сменен в 67-а минута от автора на третия гол Педрито.

Юношата на Левски Костадин Башов изгледа мача от резервната скамейка на Паралимни и не влезе в игра.

Успехът изкачи Неа Саламина на петото място с 16 точки, 9 по-малко от лидера АПОЕЛ. Паралимни е 10-и с 8 точки.