2. - Българи в чужбина
  3. Малинов с ключова асистенция за Льовен

Малинов с ключова асистенция за Льовен

Той даде голов пас за изравнително попадение преди отборът му да победи

Българинът Кристиян Малинов игра цял мач и записа асистенция при победата на своя Льовен с 3:2 като домакин на Шарльороа в осмия кръг на първенството на Белгия по футбол.

Малинов подаде за първия гол на Льовен в 22-ата минута, дело на Матийо Мертенс, с който домакините изравниха за 1:1. Преди това Шарльороа бе повел в 13-ата минута чрез Даан Хейманс.

Испанският нападател Марио Гозалес даде аванс на Льовен 62-ата минута, но в 76-ата гостите отново изравниха. Марко Илаймахаритра отбеляза от дузпа за 2:2.

Автор на победния гол за отбора на Малинов в 85-ата минута бе отново Марио Гонзалес.

С успеха тимът на Льовен заема четвърто място във временното класиране в Белгия с 16 точки, докато Шарльороа е седми в 12 точки в актива си.

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0