2. - Българи в чужбина
  3. Манолев даде асистенция, девет от Кубан взеха точка в Саранск (ВИДЕО)

Манолев даде асистенция, девет от Кубан взеха точка в Саранск (ВИДЕО)

Два червени картона и пропусната дузпа при третото поредно реми на Кубан в руския елит

Станислав Манолев игра цял мач и даде асистенция при третото поредно равенство на Кубан в руския елит – 1:1 като гост на Мордовия в опашкарското дерби от 13-ия кръг. Отборът на Манолев удържа точката с двама души по-малко на терена.

Първата част донесе четири жълти картона на стадион „Старт”, но нито един гол, а след почивката настана истинска драма.

В 59-ата минута централният бранител на домакините Томас Фибел се пребори с глава след корнер, а резервата Евгени Луценко, влязъл на почивката, с падащ лист с глава откри за 1:0.

Само 4 минути по-късно Манолев се включи по дясното крило и центрира почти от аутлинията, а на границата на вратарското поле таранът Ибрахима Балде с глава не остави шанс на стража на Мордовия - 1:1.

Ганаецът Мохамед Рабиу остави Кубан с 10 души след втори жълт картон в 66-ата минута, а Тлисов направи дузпа с още един червен картон за гостите. Мухаметшин обаче изпусна от бялата точка, а до края Кубан геройски удържа точката с двама играчи по-малко.

Кубан е 12-и с 10 точки, а Мордовия временно отлепи от дъното с 8 точки, макар толкова да има и последния Анжи.