2. - Българи в чужбина
  3. Манолев дебютира за Динамо (М) в Европа с картон и конфузно 1:1 срещу бивш отбор на Тасевски (ВИДЕО)

Апоел Ирони Кирят Шмона удържа 1:1 на "Арена Химки", Курани спаси Динамо от загуба

Станислав Манолев дебютира за Динамо (Москва) в Лига Европа с цял мач и жълт картон при изненадващото 1:1 у дома срещу израелски Апоел Ирони (Кирят Шмона) в първа среща от третия предварителен кръг.

Манолев започна от първата минута на обичайния си пост като десен краен бранител, а отляво беше подписалият заедно с него в Динамо Алекс Бютнер, който дойде от Манчестър Юнайтед. Напред атаката се водеше от Кевин Курани.

Бившият израелски отбор на Дарко Тасевски удържа нулево реми през първата част и това даде самочувствие на гостите.

И втората част започна с натиск на Динамо, но Кростофър Самба с глава нацели напречната греда след центриране от корнер, а Кокорин изпусна от няколко метра при нов корнер.

Така в следващата атака в 63-ата минута замбийският нападател Роджърс Кола изведе Ирони Кирят Шмона напред на „Арена Химки”.

Голът стресна Динамо и руснаците успяха да изравнят бързо, но преди това Гранат направи невероятен пропуск от 7-8 метра с неточен шут встрани.

В 71-ата Кевин Курани получи топката в наказателното поле и с мощен шут между трима бранители намери горния десен ъгъл за 1:1.

До края Динамо натисна в търсене на победен гол, който така и не дойде, а в 84-ата минута Манолев получи жълт картон.