2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с 64 минути и жълт картон при победа на ПСВ

Манолев с 64 минути и жълт картон при победа на ПСВ

Отборът на ПСВ записа първа победа в шампионата, след като днес се наложи много трудно с 1:0 над тима на Валвийк. Срещата се игра на стадион „Филипс” и бе от програмата на 2-ия кръг на холандската Ередивизи.

Българският национал Станислав Манолев започна за пореден път като титуляр за домакините и остана на терена до 64-ата минута, като 3 минути по-рано си изкара и жълт картон. Иначе единственото попадение бе дело на Мертенс в 24-ата минута.

След успеха „филипсите” се намират на 7-о място във временното класиране с актив от 3 точки, докато Валвийк е 11-и с 1 пункт.

В друг мач от този 2-и кръг, Николай Михайлов пази цял двубой за своя Твенте при победата с 2:0 над състава на АЗ Алкмаар, в мач игран на стадион „Де Гролш Весте” в Еншеде.

Янко изведе домакините напред в 3-та минута, а крайното 2:0 оформи Руиз в 66-ата.
След успеха Твенте е едноличен лидер в подреждането с пълен актив от 6 точки. Гостите от Алкмаар пък са 5-и с 3 пункта.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)