2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с асистенция и 72 минути игра при победа на ПСВ

Манолев с асистенция и 72 минути игра при победа на ПСВ

„Филипсите” удариха ВВВ Венло с 4:2 като гост

Отборът на ПСВ Айндховен постигна очаквана победа с 4:2 при визитата си на ВВВ Венло от 29-ия кръг на холандската Ередивизи. За състава на гостите като титуляр започна българският национал Станислав Манолев, който бе заменен в 72-ата минута. Бившият ас на Литекс се отличи с асистенция за третия гол на "филипсите".

Иначе ПСВ набързо поведе в резултата с гол на Омар Бакал още в 5-ата минута. В 32-ата пък Павел Джуджак направи 2:0 в полза на гостите от Айндховен, с което уби всякаква интрига в мача.

В 52-ата минута Дани Коверманс направи преднината на гостите класическа, след като се възползва от пас на Манолев, а в 58-ата Шакен намали на 1:2. Само 2 минути по-късно обаче Бакал вкара втория си гол в мача и покачи на 1:4, а в 78-ата минута Бойманс от състава на домакините бе точен за крайното 2:4.

Така с този успех ПСВ и Манолев остават на трето място в класирането с актив от 69 точки, на 1 зад втория Аякс и на 5 зад лидера Твенте.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)