2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с две асистенции при 3:1 над НАК, Аякс и АЗ също бият

Манолев с две асистенции при 3:1 над НАК, Аякс и АЗ също бият

Българският защитник Станислав Манолев игра като титуляр цял мач при успеха на ПСВ Айндховен над НАК (Бреда) с 3:1 в двубой от 4-ия кръг на холандската Ередивизи.

Българският защитник Станислав Манолев игра като титуляр цял мач при успеха на ПСВ Айндховен над НАК (Бреда) с 3:1 в двубой от 4-ия кръг на холандската Ередивизи. Десният бек асистира не веднъж, а два пъти за попаденията на свои съотборници, и така вече има четири завършващи подавания в три мача от холандското първенство. Той обаче записа и втори жълт картон на сметката си в Ередивизие до момента.

Гостите от Бреда изненадващо поведоха в резултата с гол на Де Грааф в 9-ата минута. ПСВ Обаче успя да стигне до победата с попадения на Куверманс в 63-ата и 72-ата минути и Афелай в 90-ата минута.

В двуг мач от Ередивизи, Аякс допусна домакинска издънка, след като завърши 0:0 със Спарта (Ротердам). Шампионът АЗ Алкмаар пък успя да сломи като гост Хееренвеен с 2:0. В 30-ата минута Лейсал от Хееренвеен си вкара автогол, а крайното 2:0 за АЗ отбеляза Ел Хамдуи в 64-ата минута.

След 4 изиграни кръга в Холандия, лидер в класирането е Твенте с 10 точки, следван от АЗ Алкмаар с 9 т, ПСВ с 8 т. и Аякс със 7 точки.