2. - Българи в чужбина
  3. Манолев заменен при минимална победа на ПСВ в контрола

Манолев заменен при минимална победа на ПСВ в контрола

Десният бек игра едно полувреме за победата с 1:0 над Мурсия в Аликанте

Станислав Манолев започна като титуляр при победата на ПСВ Айндховен над втородивизионния испански Мурсия с 1:0. Двубоят се игра в Ла Манга, близо до Аликанте, където „филипсите” са на лагер. Единственият гол в мача падна в 6-ата минута, а негов автор стана Джорджиньо Виналдум.

Треньорът на ПСВ Фред Рутен, който е пред сериозна дилема дали да напусне клуба, използва общо 22-ма играчи в проверката. По време на мача травма получи халфа Кевин Стротман, но още не ясно какъв е неговият проблем, пише сайтът на ПСВ.

ПСВ започна с цели 8 офанзивни играчи срещу Мурсия. Виналдум вкара победния гол след 6 минути с хубав изстрел отдалеч. След това Стротман се контузи, а Марсело бе близо до удвояване на аванса, но стреля неточно.

ПСВ игра неубедително, като единствените две по-сериозни други положения за отбора бяха пропилени от Матавц. Манолев пък отстъпи мястото си на терена на Марцо.

Така ПСВ започна лагера с победа, но тепърва ще се иска много повече от играчите за важните мачове в Ередивизи.