2. - Българи в чужбина
  3. Мъри остави Стойчо в долната половина (ВИДЕО)

Мъри остави Стойчо в долната половина (ВИДЕО)

Астана обърна Атирау и бившият треньор на ЦСКА трябва да се надява на грешка на Тобол

Кръг преди края на редовния сезон в Казахстан Астана победи Атирау с 2:1 в сблъсъка между българските треньори Станимир Стоилов и Стойчо Младенов. Владимир Аржанов изведе гостите от Атирау в 7-ата минута, но до почивката Астана осъществи пълен обрат след два гола на Азар Нургалиев.

По този начин тимът на Младенов – Атирау, остана на 7-ото място в класирането и трябва да се надява на грешна стъпка на Тобол срещу Окжетпес, които играят от 16 ч.

Атирау и Тобол са с равни точки – по 25, но Стойчо Младенов и компания имат по-лоши показатели. Първият при равни точки е повече победи. В момента Атирау е с 6, а Тобол – със 7 и мач по-малко. Чак след това идват директните двубои, при които Атирау има предимство.

В последния кръг, преди разделянето на първенството на първа и втора шестица Атирау приема деветия Жетису, а Тобол гостува на последния Акжайк.

Астана е лидер с актив от 53 точки, като има аванс от 13 пред Кайрат Алмати (40 точки), но и мач повече. Отборът на Димитър Димитров-Херо - Иртиш, е трети с 38 точки, като утре приема Кайрат и може да си върне второто място.

Астана преследва трета поредна титла в първенството на Казахстан и второ поредно участие в групите на Шампионската лига.