3. Марсилия победи Монако след обрат (ВИДЕО)

Марсилия победи Монако след обрат (ВИДЕО)

Димитър Бербатов влезе в игра чак в 86-ата минута

Олимпик Марсилия победи Монако с 2:1 двубоя в 36-я кръг на френската Лига 1.

Българинът Димитър Бербатов остана на пейката за Монако до 86-ата минута, когато замени Антони Мартиал не успя да помогне на съотборниците си, които поведоха в първата минута, но допуснаха обрат в последните десетина минута на двубоя.

Началото бе чудесно за Монако, чийто тим попари домакините още в първата минута, след като Жоао Моутиньо се възползва от грешка в защитата на Олимпик Марсилия и с чудесен силен удар вкара за 1:0.

В края на двубоя Олимпик Марсилия обаче успя да обърне развитието на мача в своя полза. Първо в 79-ата минута, Ромен Алесандрини намери Андре Аю, който нямаше проблем да реализира за 1:1.

В 87-ата минута пък Димитри Пайе пусна страхотен пас към Алесандрини, който се възползва от ситуацията и не сгреши, вкарвайки победното попадение за 2:1, след което заслужено попадна в прегръдките на съотборниците си.

Олимпиак Марсилия вече е четвърти с 63 точки в актива си, на две от третия Монако, който остана с 65 в актива си.